Skip to content

6506 Durham Ave(Block 219 Lot 66)North Bergen, NJ 07047

Built 2020
Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 11, 2021

Property Information

Block219
Lot66
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page47

Building Details

Building Class---
DescriptionCOMMON ELEMENTS
Dwellings48
ZoningR1
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2023$3,512+2.1%
2022$3,439-33.1%
2021$5,142+1.6%
2020$5,061+1.9%
Property History
Sales2

Property Built

Built

Year Built: 2020

Property Sale

Sale
$325,000

From:

To:

DeedBook 9461, Page 869Recorded1/8/2020

Property Sale

Sale
$290,000

From:

To:

Sq Ft560DeedBook 9429, Page 561Recorded8/27/2019