Skip to content

7855 Blvd East(Unit C1003)North Bergen, NJ 07047

Built 1975

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 14, 2025

Property Information

Block315
Lot6
QualifierC1003
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page90

Building Details

Building Class39
Description3BR/3BA-VIEW
Dwellings---
ZoningR1
Sq Footage2,127
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$278,400
37%
Improvement Value:$469,900
63%
Total Assessment$748,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,073+7.3%
2024$12,182-10.9%
2023$13,678+2.1%
2022$13,396+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$294,000
DeedBook 9392, Page 838

Property Built

Built

Year Built: 1975