Skip to content

911 82nd StNorth Bergen, NJ 07047

Built 1915
Church/Charitable

Last Sale Price
$415,000
Last Sale Date
Aug 25, 2015

Property Information

Block378
Lot17
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page70

Building Details

Building Class18
Description2S-B-A
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage2,400
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$360,000
50%
Improvement Value:$366,600
50%
Total Assessment$726,600

Sale
$415,000

From:

To:

Sq Ft2,400DeedBook 9062, Page 94NU CodeCharitable / religious (17)Recorded9/4/2015

Property Built

Built

Year Built: 1915