Skip to content

903 87th StNorth Bergen, NJ 07047

Built 1911

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 12, 2023

Property Information

Block392
Lot24
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page72

Building Details

Building Class17
Description2S-F-L
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage1,752
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$294,500
53%
Improvement Value:$263,300
47%
Total Assessment$557,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,745+7.3%
2024$9,081-2.8%
2023$9,341+2.1%
2022$9,148+0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1911