Skip to content

32 Woodcliff Ave(Unit C0102)North Bergen, NJ 07047

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 22, 2024

Property Information

Block426
Lot17
QualifierC0102
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page94

Building Details

Building Class37
Description1BR/1BA
Dwellings---
ZoningR1
Sq Footage488
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$88,000
57%
Improvement Value:$65,100
43%
Total Assessment$153,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,675+7.3%
2024$2,492-27.3%
2023$3,430+2.1%
2022$3,359+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$90,000
DeedBook 8630, Page 688

Property Built

Built

Year Built: 1920