Skip to content

15c Riverview CirNorth Bergen, NJ 07047

Built 1983

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 10, 2010

Property Information

Block438
Lot14
QualifierC1503
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page91

Building Details

Building Class37
Description2BR/2BA
Dwellings---
ZoningP1
Sq Footage1,617
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$150,000
38%
Improvement Value:$248,300
62%
Total Assessment$398,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,958+7.3%
2024$6,484-30.3%
2023$9,306+2.1%
2022$9,114+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1983