Skip to content

1218 23rd StNorth Bergen, NJ 07047

Vacant Land

Last Sale Price
$4,850,000
Last Sale Date
Oct 11, 2002

Property Information

Block50
Lot120
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page12

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$266,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$266,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,651+7.3%
2024$4,334+94.9%
2023$2,224+2.1%
2022$2,178+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$4,850,000
DeedBook 7002, Page 48