Skip to content

2416 Tonnelle AveNorth Bergen Twp, NJ 01544

Commercial

Last Sale Price
$1,600,000
Last Sale Date
Sep 5, 1995

Property Information

Block55
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page13

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningC2
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$3,293,100
98%
Improvement Value:$77,600
2%
Total Assessment$3,370,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$58,886+7.3%
2024$54,875+117.0%
2023$25,285+2.1%
2022$24,762+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$1,600,000
DeedBook 4902, Page 216