Skip to content

1455 Union Tpke

North Bergen, NJ 07047

Built 2020

Last Sale Date
Jan 23, 2023

Property Information

Block79
Lot16
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class---
DescriptionPOLICEMEN PARK
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage---
Acreage0.7

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$200,000
18%
Improvement Value:$888,300
82%
Total Assessment$1,088,300

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2020