Skip to content

326 Centre AveSecaucus, NJ 07094

Built 2004

Last Sale Price
$232,000
Last Sale Date
Aug 14, 2004

Property Information

Block104
Lot24
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2SF1G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage3,422
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,000
24%
Improvement Value:$238,400
76%
Total Assessment$314,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,865+3.1%
2024$12,479+5.3%
2023$11,853+0.9%
2022$11,746+0.6%
Property History
Sales2

Property Built

Built

Year Built: 2004

Property Sale

Sale
$232,000

From:

To:

Sq Ft3,422DeedBook 7371, Page 188NU CodeOutside sample period (5)Recorded9/29/2004

Property Sale

Sale
$142,000
DeedBook 4150, Page 259