Skip to content

817 Hudson AvenueSecaucus, NJ 07094

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 26, 2022

Property Information

Block108
Lot18
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,050
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,900
47%
Improvement Value:$62,200
53%
Total Assessment$117,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,792+3.1%
2024$4,648+5.3%
2023$4,415+0.9%
2022$4,375+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$190,000
DeedBook NaN, Page NaN

Property Built

Built

Year Built: 1962