Skip to content

2a Kroll TerraceSecaucus, NJ 07094

Vacant Land

Last Sale Price
$15,000
Last Sale Date
Oct 21, 2020

Property Information

Block174
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionVACANT LAND
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$25,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,023+3.1%
2024$992+5.3%
2023$943+0.0%
2022$943+33.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$15,000

From:

To:

DeedBook 9522, Page 146Recorded11/19/2020