Skip to content

2 Gail PlaceSecaucus, NJ 07094

Built 1960

Last Sale Date
Jan 26, 1989

Property Information

Block174
Lot12
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description1SF1G+POOL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,749
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$98,700
43%
Improvement Value:$130,300
57%
Total Assessment$229,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,371+3.1%
2024$9,089+5.3%
2023$8,633+0.9%
2022$8,555+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$275,000
DeedBook 4093, Page 273

Property Built

Built

Year Built: 1960