Skip to content

25 Arn TerraceSecaucus, NJ 07094

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 1, 2019

Property Information

Block176
Lot11
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description2S-F-L
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,539
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$95,200
41%
Improvement Value:$136,500
59%
Total Assessment$231,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,481+3.1%
2024$9,196+5.3%
2023$8,735+0.9%
2022$8,656+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960