Skip to content

7 Arn TerraceSecaucus, NJ 07094

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 22, 2022

Property Information

Block175
Lot20
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2S-B-L
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,668
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$139,600
45%
Improvement Value:$170,700
55%
Total Assessment$310,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,697+3.1%
2024$12,316+5.3%
2023$11,698+0.9%
2022$11,593+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960