Skip to content

26 Luhmann TerraceSecaucus, NJ 07094

Built 1977

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 30, 2002

Property Information

Block222
Lot2
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class46
Description2S-F-L
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,730
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$119,800
38%
Improvement Value:$196,800
62%
Total Assessment$316,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,955+3.1%
2024$12,566+5.3%
2023$11,936+0.9%
2022$11,828+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1977