Skip to content

665 Fifth StreetSecaucus, NJ 07094

Built 1925

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 30, 2004

Property Information

Block69
Lot5
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class46
Description2S-F-L
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,870
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$113,600
46%
Improvement Value:$140,500
57%
Total Assessment$245,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,398+3.1%
2024$10,085+5.3%
2023$9,580+0.9%
2022$9,493+4.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1925