Skip to content

712 Hudson AvenueSecaucus, NJ 07094

Built 1963

Last Sale Date
Jan 7, 2025

Property Information

Block74
Lot6
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2SF1G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,490
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,900
34%
Improvement Value:$106,500
66%
Total Assessment$161,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,604+3.1%
2024$6,406+5.3%
2023$6,085+0.9%
2022$6,030+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1963