Skip to content

230 Pandolfi AveSecaucus, NJ 07094

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 6, 2018

Property Information

Block84
Lot33
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2SF2G+POOL PART
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,530
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$89,800
38%
Improvement Value:$144,400
62%
Total Assessment$234,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,583+3.1%
2024$9,295+5.3%
2023$8,829+0.9%
2022$8,750+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950