Skip to content

310 18th StUnion City, NJ 07087

Built 1973

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 9, 2012

Property Information

Block100
Lot8
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2F-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,204
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$276,800
44%
Improvement Value:$357,300
56%
Total Assessment$634,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,957-13.2%
2024$11,465+4.3%
2023$10,991+1.2%
2022$10,863+2.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1973