Skip to content

2413 Central AveUnion City, NJ 07087

Last Sale Date
Mar 10, 2025

Property Information

Block135
Lot21
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2F-C-1U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$325,000
78%
Improvement Value:$91,600
22%
Total Assessment$416,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,272-33.4%
2024$10,917+4.1%
2023$10,487+1.2%
2022$10,367+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0