Skip to content

610 24th StUnion City, NJ 07087

Last Sale Date
Mar 10, 2025

Property Information

Block136
Lot22
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1B-IND-NH
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$287,500
72%
Improvement Value:$114,100
28%
Total Assessment$401,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,167-22.3%
2024$9,226+4.1%
2023$8,862+1.2%
2022$8,761+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0