Skip to content

821 30th StUnion City, NJ 07087

Commercial

Last Sale Price
$3,500,000
Last Sale Date
Mar 5, 2020

Property Information

Block157
Lot19

Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$276,000
98%
Improvement Value:$5,600
2%
Total Assessment$281,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,202-40.0%
2024$8,672+4.1%
2023$8,330+1.2%
2022$8,236+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$3,500,000
DeedBook 9502, Page 942