Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
2903 Jeanette StUnion City, NJ 07087
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 25, 2024
Property Information
Block157
Lot25
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description2B-2U-H/1CB-CG
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$373,800
63%
Improvement Value:$223,900
37%
Total Assessment$597,700
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $10,432 | -36.9% |
| 2024 | $16,529 | +4.1% |
| 2023 | $15,878 | +1.2% |
| 2022 | $15,697 | +2.8% |
Property History
No events match the selected filters.