Skip to content

161 18th St(Unit C0106)Union City, NJ 07087

Built 1973

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 30, 2007

Property Information

Block179
Lot10
QualifierC0106
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage680
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$142,000
58%
Improvement Value:$101,400
42%
Total Assessment$243,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,034+19.3%
2024$3,383+4.1%
2023$3,249+0.0%
2022$3,249
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1973