Skip to content

3312 Hudson Ave(Unit C0203)Union City, NJ 07087

Built 2009

Last Sale Price
$630,000
Last Sale Date
May 16, 2018

Property Information

Block202
Lot5
QualifierC0203
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page?

Building Details

Building Class20
Description2BR/2BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,383
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$134,400
22%
Improvement Value:$478,300
78%
Total Assessment$612,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,463-15.0%
2024$11,132+4.3%
2023$10,671+0.0%
2022$10,671
Property History

Property Sale

Sale
$630,000
DeedBook 9311, Page 385

Property Built

Built

Year Built: 2009