Skip to content

3312 Hudson Ave(Unit C1203)Union City, NJ 07087

Built 2009

Last Sale Price
$650,000
Last Sale Date
Dec 14, 2020

Property Information

Block202
Lot5
QualifierC1203
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class20
Description2BR/2BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,383
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$134,400
18%
Improvement Value:$611,500
82%
Total Assessment$745,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,864-11.6%
2024$15,684+4.1%
2023$15,065+0.0%
2022$15,065
Property History

Property Sale

Sale
$650,000
DeedBook 9534, Page 646

Property Built

Built

Year Built: 2009