Skip to content

3400-08 Bergenline AveUnion City, NJ 07087

Commercial

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Feb 21, 2002

Property Information

Block205
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2B-7C-H
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage10,200
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$918,000
37%
Improvement Value:$1,548,300
63%
Total Assessment$2,466,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$43,045-28.7%
2024$60,412+4.1%
2023$58,031+1.2%
2022$57,371+2.8%
Property History

No events match the selected filters.