Skip to content

123 42nd StUnion City, NJ 07087

Vacant Land

Last Sale Price
$31,000
Last Sale Date
Jun 28, 1993

Property Information

Block243
Lot26

Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$299,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$299,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,396+0.4%
2024$5,374+4.1%
2023$5,162+1.2%
2022$5,103+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$31,000
DeedBook 4612, Page 122