Skip to content

4301 Park Ave(Unit C0701)Union City, NJ 07087

Built 2008

Last Sale Price
$353,800
Last Sale Date
Nov 22, 2013

Property Information

Block253
Lot17
QualifierC0701
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page?

Building Details

Building Class19
Description2BR/2BA
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage1,258
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$197,600
37%
Improvement Value:$336,500
63%
Total Assessment$534,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,326-39.2%
2024$13,699+4.3%
2023$13,132+0.0%
2022$13,132
Property History

Property Sale

Sale
$353,800
DeedBook 8948, Page 990

Property Built

Built

Year Built: 2008