Skip to content

4301 Park Ave(Unit P0489)Union City, NJ 07087

Built 2008

Last Sale Price
$17,500
Last Sale Date
May 17, 2019

Property Information

Block253
Lot17
QualifierP0489
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class19
DescriptionPARKING SPOT
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage291
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,000
53%
Improvement Value:$14,100
47%
Total Assessment$30,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$534-28.4%
2024$746+4.1%
2023$716+0.0%
2022$716
Property History

Property Sale

Sale
$17,500
DeedBook 9407, Page 471

Property Built

Built

Year Built: 2008