Skip to content

4315 Park Ave(Unit C0101)Union City, NJ 07087

Built 2006
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 29, 2009

Property Information

Block253
Lot33
QualifierC0101
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page?

Building Details

Building Class---
DescriptionCOMM UNIT
Dwellings0
ZoningRMF
Sq Footage800
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$118,700
46%
Improvement Value:$138,500
54%
Total Assessment$257,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,489-50.4%
2024$9,049+4.1%
2023$8,692+0.0%
2022$8,692
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2006