Skip to content

4315 Park Ave(Unit C0211)Union City, NJ 07087

Built 2006

Last Sale Price
$330,000
Last Sale Date
Mar 18, 2022

Property Information

Block253
Lot33
QualifierC0211
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page?

Building Details

Building Class39
Description1BR/1BA- PS#27
Dwellings1
ZoningRMF
Sq Footage712
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$106,000
36%
Improvement Value:$186,500
64%
Total Assessment$292,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,527-39.1%
2024$7,436+4.3%
2023$7,128+0.0%
2022$7,128
Property History

Property Sale

Sale
$330,000

From:

To:

Sq Ft712DeedBook 9657, Page 184Recorded4/11/2022

Property Sale

Sale
$270,000
DeedBook 9219, Page 110

Property Built

Built

Year Built: 2006