Skip to content

4315 Park Ave(Unit C0611)Union City, NJ 07087

Built 2006

Last Sale Price
$341,500
Last Sale Date
Apr 4, 2025

Property Information

Block253
Lot33
QualifierC0611
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page?

Building Details

Building Class39
Description1BR/1BA- PS#23
Dwellings1
ZoningRMF
Sq Footage712
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$106,000
36%
Improvement Value:$187,500
64%
Total Assessment$293,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,540-40.6%
2024$7,644+4.3%
2023$7,327+0.0%
2022$7,327
Property History

Property Sale

Sale
$341,500

From:

To:

Sq Ft712DeedBook 9896, Page 245Recorded4/28/2025

Property Sale

Sale
$300,000
DeedBook 9437, Page 435

Property Built

Built

Year Built: 2006