Skip to content

4315 Park Ave(Unit C0602)Union City, NJ 07087

Built 2006

Last Sale Price
$435,000
Last Sale Date
Aug 22, 2018

Property Information

Block253
Lot33
QualifierC0602
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page?

Building Details

Building Class39
Description2BR/2BA- PS#80
Dwellings1
ZoningRMF
Sq Footage1,229
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$182,000
33%
Improvement Value:$369,400
67%
Total Assessment$551,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,879-16.6%
2024$11,840+4.1%
2023$11,373+0.0%
2022$11,373
Property History

Property Sale

Sale
$435,000
DeedBook 9342, Page 889

Property Built

Built

Year Built: 2006