Skip to content

654 37th StUnion City, NJ 07087

Built 2002

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 27, 2025

Property Information

Block260
Lot3
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description3F-3U-H-AG
Dwellings3
ZoningR
Sq Footage2,368
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$276,800
34%
Improvement Value:$543,600
66%
Total Assessment$820,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,878-41.4%
2024$21,988+4.3%
2023$21,079+1.2%
2022$20,833+2.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$400,000
DeedBook 6086, Page 135

Property Built

Built

Year Built: 2002