Skip to content

4711 Broadway(Block 278 Lot 32)Union City, NJ 07087

Built 2007

Last Sale Date
Jul 30, 2007

Property Information

Block278
Lot32

Zoning---
Sq Footage2,394
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2008$3,021+2.4%
2007$2,950+2.8%
2006$2,870+2.7%
2005$2,795+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 8299, Page 1

Property Built

Built

Year Built: 2007

Property Sale

Sale
$155,000

From:

To:

Sq Ft2,394DeedBook 8091, Page 239Recorded1/11/2007