Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
734 7th StUnion City, NJ 07087
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 27, 2001
Property Information
Block33
Lot2
Sq Footage---
Acreage0.11
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$575,000
98%
Improvement Value:$11,500
2%
Total Assessment$586,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $10,835 | -27.0% |
| 2024 | $14,838 | +4.1% |
| 2023 | $14,253 | +1.2% |
| 2022 | $14,091 | +2.8% |
Property History
No events match the selected filters.