Skip to content

1707 Palisade Ave(Unit C0001)Union City, NJ

Built 2024

Last Sale Price
$745,000
Last Sale Date
Dec 6, 2024

Property Information

Block89
Lot4
QualifierC0001
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3BR/2BA
Dwellings---
ZoningR
Sq Footage5,643
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$209,800
27%
Improvement Value:$559,700
73%
Total Assessment$769,500

Sale
$745,000

From:

To:

Sq Ft5,643DeedBook 9888, Page 83Recorded3/21/2025

Property Built

Built

Year Built: 2024