Skip to content

1707 Palisade Ave(Unit C0002)Union City, NJ

Built 2024

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 13, 2025

Property Information

Block89
Lot4
QualifierC0002
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3BR/2BA
Dwellings---
ZoningR
Sq Footage5,643
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$210,400
27%
Improvement Value:$577,500
73%
Total Assessment$787,900

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$770,000

From:

To:

Sq Ft5,643DeedBook 9890, Page 778Recorded4/2/2025

Property Built

Built

Year Built: 2024