Skip to content

508 52nd St(Block 109 Lot 12)West New York, NJ 07093

Built 1958

Last Sale Date
Dec 10, 2022

Property Information

Block109
Lot12
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page19

Building Details

Building Class---
Description11S-B-81U
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$810,000
20%
Improvement Value:$3,298,000
80%
Total Assessment$4,108,000

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1958