Skip to content

6134 Madison StWest New York, NJ 07093

Public Property

Last Sale Price
$365,000
Last Sale Date
Jan 17, 2007

Property Information

Block140
Lot16
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page24

Building Details

Building Class---
DescriptionPARK LOT
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,108
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$50,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2010$5,210+13.3%
2009$4,600+14.4%
2008$4,020+3.6%
2007$3,880+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$365,000

From:

To:

Sq Ft1,108DeedBook 8127, Page 283Recorded2/9/2007

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 5492, Page 254