Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
444 67th StWest New York, NJ 07093
Commercial
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Mar 10, 1999
Property Information
Block14
Lot7
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page3
Building Details
Building Class---
Description2S-B-C-2U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,784
Acreage0.06
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$62,500
31%
Improvement Value:$139,000
69%
Total Assessment$201,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $16,642 | +4.1% |
| 2024 | $15,989 | +3.2% |
| 2023 | $15,493 | +0.7% |
| 2022 | $15,385 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.