Skip to content

6600 Kennedy BlvdWest New York, NJ 07093

Vacant Land

Last Sale Price
$1,700,000
Last Sale Date
Jan 24, 1997

Property Information

Block163
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page28

Building Details

Building Class---
DescriptionVAC LAND
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$310,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$310,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$25,619+4.1%
2024$24,614+3.2%
2023$23,851+0.7%
2022$23,684+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$1,700,000
DeedBook 5093, Page 121