Skip to content

6405 Blvd East(Unit C0102)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$72,000
Last Sale Date
Oct 1, 1998

Property Information

Block19
Lot30
QualifierC0102
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page4

Building Details

Building Class---
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,800
62%
Improvement Value:$17,200
38%
Total Assessment$45,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,470+2.0%
2024$3,401-1.7%
2023$3,460+0.7%
2022$3,436+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$72,000
DeedBook 5349, Page 215