Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
6405 Blvd East(Unit C0301)West New York, NJ 07093
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Oct 28, 2015
Property Information
Block19
Lot30
QualifierC0301
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page4
Building Details
Building Class---
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.02
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$42,200
70%
Improvement Value:$17,800
30%
Total Assessment$60,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $4,627 | +2.0% |
| 2024 | $4,534 | -1.7% |
| 2023 | $4,613 | +0.7% |
| 2022 | $4,581 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.