Skip to content

6405 Blvd East(Unit C0303)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$140,500
Last Sale Date
Jun 30, 1992

Property Information

Block19
Lot30
QualifierC0303
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page4

Building Details

Building Class---
DescriptionCONDO
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage---
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,300
73%
Improvement Value:$21,700
27%
Total Assessment$80,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,169+2.0%
2024$6,046-1.7%
2023$6,151+0.7%
2022$6,108+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$140,500
DeedBook 4507, Page 311