Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
6405 Blvd East(Unit C0501)West New York, NJ 07093
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Apr 18, 2006
Property Information
Block19
Lot30
QualifierC0501
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page4
Building Details
Building Class---
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.02
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$65,000
74%
Improvement Value:$23,000
26%
Total Assessment$88,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $6,786 | +2.0% |
| 2024 | $6,650 | -1.7% |
| 2023 | $6,766 | +0.7% |
| 2022 | $6,719 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.