Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
61 65th St(Unit C0001)West New York, NJ 07093
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Jan 27, 1993
Property Information
Block19
Lot4.01
QualifierC0001
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page4
Building Details
Building Class---
Description4RMS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$14,300
50%
Improvement Value:$14,200
50%
Total Assessment$28,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $2,354 | +4.1% |
| 2024 | $2,261 | +3.2% |
| 2023 | $2,191 | +0.7% |
| 2022 | $2,176 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.