Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
6414 Park Ave(Unit C0004)West New York, NJ 07093
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 25, 2014
Property Information
Block19
Lot4
QualifierC0004
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page4
Building Details
Building Class---
Description4RMS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$15,200
56%
Improvement Value:$11,800
44%
Total Assessment$27,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $2,082 | +2.0% |
| 2024 | $2,040 | -1.7% |
| 2023 | $2,076 | +0.7% |
| 2022 | $2,061 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.